Ezúton tájékoztatunk benneteket, hogy megszületett a döntés!
Előzmény: Kora tavasszal a MenteMissziós logó megújítására pályázatot írtunk ki ,,Rajzold újra!” néven, melyre négy pályázó adott le alkotást, melyet ezúton is köszönünk minden pályázónak.
Minden szempontot figyelembe véve fődíjat nem hirdetünk. Különdíjat szeretnénk azonban adni a legtöbb szempont szerint megfelelő pályaműre, mely elnyerte a döntéshozók tetszését is annak ellenére, hogy a pályázó saját bevallása szerint művét vázlatként értelmezi.
Az alkotást Kiss Reni nyújtotta be a Tiszamenti Nagyboldogasszony Közösségből, melyhez magyarázatot is küldött. Ezt alább megosztjuk, olvassatok bele!
VEIL, azaz Váci Egyházmegyei Ifjúsági Lelkészség: A kifejezés a logóban rövidítve, “VEIL” formában szerepel.
MM, azaz Mente Misszió: A hullámos vonal jelképezi a következőképpen: A vonal a hullámzó vizet jeleníti meg, mely utal folyóinkra, ezekhez való szoros kötődésünkre. Összesen 7 kicsi kicsúcsosodó hullámból áll, mely a 7 alapító közösség folyóira utal. Ezen felül mindez két nagy, írott “M” betű összekapcsolásából tevődik össze, tehát tartalmazza az “MM” rövidítést. Ez igény szerint jobban kiemelkedővé formálható az egyszerűbb értelmezésért.
“Máriás” alappillér: A női arc körvonalai jelképezik Máriát, közbenjárónkat, aki szíve alatt hordozta Jézust, és most szíve alatt hordoz bennünket is, utat mutatva nekünk Szent Fia felé.
“Szentlélekre figyelő” alappillér: A Mária körvonalai mellett látható láng, benne egy szív alak, egy “lángoló szív” jelképezi orientáltságunkat. Szentlélek Istenünk lángra gyújtja, égővé és tüzessé teszi szívünket, így küld minket a világba. Számomra ez egy meghatározó, kedves szimbóluma a Szentlélek hatására életünkben, mindenképpen ragaszkodtam hozzá.
“Eucharisztikus” alappillér: Az Eucharisztiát egy ostya formájában a körvonal jeleníti meg. Átfog és körbeölel mindent, így az egész koncepció e köré épült fel.
”Isten országát kereső” alappillér: Az Eucharisztia Isten országában úgy ragyog, mint földi országainkban a Nap. Ez adja az élethez szükséges fényt, világosságot. Emiatt kerültek az Eucharisztia körvonala köré a ragyogást jelképező vonalak, alapvetően egy kereszt struktúrájában (ennek alsó része természetesen “nem látható”). Ezzel együtt a logó egésze egy horizonton felkelő nap látványára emlékeztet, ami egy gyönyörű összekapcsolódása Isten országának és a mi földi világunkban való megjelenésének a természeten keresztül. Hálásak lehetünk, hiszen Isten felkelti napját jókra és bűnösökre egyaránt.
Az Eucharisztia körül még megjelenik 6 pötty is, melyek mindegyike aktív közösségeink egyikét jelképezi. Ezek a “pöttyök” Jézus, az Eucharisztia körül gyűlnek össze, általa találkoznak egymással, illetve e közösségek más-más irányokba “indulnak tovább” az örömhírrel. A pöttyök helyettesíthetők akár apró csillag formákkal is, ezzel együtt a világ világosságaiként ragyogó embereket jelképezhetnénk. A pötty egy egyszerűbb forma volt.
Kedves Reni, műved kiemelkedett a többiek alkotásai közül, és valóban a legtöbb szempontnak felel meg. Köszönjük a magyarázatot, valóban lenyűgöző az a szimbólumrendszer, amit felhasználtál.
Nem szeretnénk azonban adósak lenni a különdíj indoklásával sem:
A lelkész atyákkal, a koordinációs csapattal és a püspökség egyik vezetői munkatársának bevonásával született döntést a következőkkel indokoljuk:
- A pályázat kiírása szerint akkor változtatunk logót, ha úgy ítéljük, hogy az új logó jobb, mint a régi. Az elbírálók úgy látták, az új logó van olyan jó, mint a régi, de nem jobb annál.
- A régi logó annyira jellemző ránk országos és nemzetközi szinten, hogy – bár a kiírásban nem szerepelt – utólag mégis jónak láttuk volna, ha marad belőle valami ráemlékeztető vonás, hogy egyértelműen beazonosítható lehessen: az új logó a régi szervezethez tartozik.
- Felmerült, hogy a logó valahogy a női attribútumokat erősíti, és félőnek találtuk, hogy fiúk számára kissé lányosnak tűnne. 🙂
- + 1 új szempont, mellyel még Reni sem számolhatott: reményeink szerint a hat pöttynek belátható időn belül mégiscsak hétnek kellene lennie, ami a pályamű újrarajzolását igényelné. Elindultunk ugyanis egy úton, mely a Tápiómenti Nagyboldogasszony Közösséggel való újraegyesülés reményét vetíti elénk. Hordozzuk imádsággal ezt a folyamatot!
Egyelőre marad tehát a jól bevált régi logó:
Mégegyszer köszönjük mindenkinek a részvételt, bízunk benne, hogy nektek is tetszik Reni alkotása, és reméljük, meg tudjátok érteni a döntéshozók szempontjait is.